Hozzászólások

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 27
  • Szerző
    Bejegyzés
  • viktor999
    Tag
    Bejegyzések száma: 38

    Persze,mi is köszönjünk a sok önzetlen segítséget,a Te lapod a legjobb Mo.-on.Mégegyszer BUÉK!!!!

    viktor999
    Tag
    Bejegyzések száma: 38

    Teszteltem a ramdrive-ot (win10 alatt),backtest ugyanazzal a beállítással és visszagörgetős adatbázissal (kb 1 év) MACD Sample.ex4 expertel a tapasztalat a következő (kontroll pontos alapon):

    Vizuális mód,4 proci:

    -ramdrive-ban futtatva 34s
    -ssd-ről futtatva 43s

    Affinitást 1 procira korlátozva:

    -ramdrive-ban futtatva 60s
    -ssd-ről futtatva 129s

    Vizuális mód kikapcsolva,4proci:

    -ramdrive-ban futtatva 5,5s
    -ssd-ről futtatva 5,8s

    A kötésszám mindenhol ugyanannyi volt : 29144db,pici eltérés volt csak a profit-ban.

    A számok úgy gondolom magukért beszélnek,tehát:
    -bizony a vizualitás eszi a vasat ,de ezt eddig is tudtuk
    -a teszteknél és az optimalizációnál nem a háttértároló a fontos hanem a proci(k) !!! L-Cash-ek+matematikai stb
    -a win 10 jól kezeli a háttértárolókat,elsőbbsége van a matematikai szálaknak stb,állítólag jobb mint a win7

    BUÉK mindenkinek,vegyetek erős vasakat és teszteljetek sokat: Viktor

    viktor999
    Tag
    Bejegyzések száma: 38

    Aminek örülnék tehát, 7x gyorsabb teszt és ne bizirgálja állandóan az ssd-ket :-))))

    viktor999
    Tag
    Bejegyzések száma: 38

    Igen,nálam is mindenben ssd van, a tesztgépemben duplán is (én red-vezérlővel párhuzamosan járatom őket,úgy elméletileg 2x gyorsabb) bár a sok írás olvasás
    nem túl egészséges,
    amúgy a ramdrive 7x gyorsabb az ssd-nél , és én a ramot is dual chanelba kötöttem,az meg azért gyorsabb :-))

    Hétvégén rárepülök a ramdrive témára és beszámolok mire jutottam!

    viktor999
    Tag
    Bejegyzések száma: 38

    Köszi,vágom miért csak 1 magra érdemes ráengedni,csak nekem már minden gépemen win10 van,de megnézem,hogy az affinitás beállítással tényleg gyorsul-e a teszt.

    Másik 5letem: a tesztgépemben 16giga ram van,most jutott eszembe amit régen már más progival kapcsolatban próbáltam a: ramdrive
    Te nem próbáltad még? elméletileg akár 14gigás meghajtót is tudok varázsolni a ramban és ha oda telepítenék metát?
    Elférne még a hisztorikus adatbázissal is,illetve kikapcsoláskor iso fájlba kimenti az ottani dolgokat,tehát nem macerás!
    Nekem ez a ramdrive progi vált be:

    https://www.softperfect.com/products/ramdisk/

    szerinted?

    viktor999
    Tag
    Bejegyzések száma: 38

    hyperthreading letiltás a Bios-ban a gyorsaságon nem segítene esetleg?

    viktor999
    Tag
    Bejegyzések száma: 38

    Illetve win10 nél is van értelme állítani? Mivel itt Unix-hoz hasonló proci kezelés van.

    viktor999
    Tag
    Bejegyzések száma: 38

    Köszi!
    Kipróbálom,nekem 4 magos gépem van ezért egyszerre 4 metát szoktam futtatni.
    Az affinitás beállítása gondolom csak 1 meta futtatásnál gyorsít,ha négyet futtatok 4 magon akkor is van értelme?

    viktor999
    Tag
    Bejegyzések száma: 38
    Hozzászólás: Tickstory #3563

    Szia Radu!

    Tapasztalatod szerint mennyi a különbség optimalizációkor ha kikapcsolom az öröklődő algoritmust.
    Nekem olyan 20%-al jobbak az eredmények ha ki van kapcsolva,persze ilyenkor az összes variációt lefuttatja
    tehát sokkal lassúbb.

    Üdv:V

    viktor999
    Tag
    Bejegyzések száma: 38
    Hozzászólás: Tickstory #3562

    Szia Radu!

    Írtad,hogy vizuális tesztnél a default sablon aut. behúzza.

    Van olyan program utasítás.hogy az expert indításánál adott sablont ráhúzza az élő chartra?

    Üdv:V

    viktor999
    Tag
    Bejegyzések száma: 38
    Hozzászólás: törlés #3238

    625

    viktor999
    Tag
    Bejegyzések száma: 38
    Hozzászólás: törlés #3236

    -persze,rendszergazdi vagyok a profilban
    -UAC ki van kapcsolva
    -több embrtől kérdeztem mindenféle oprendszer és beállítással:mindenkinél nem törli!!

    csúsztatnak a fiúkák ,ha újraindítás kellene akkor esetleg törlés után egy feliratnak illene
    megjelenni ,hogy indítsd újra a gépet :-))

    viktor999
    Tag
    Bejegyzések száma: 38
    Hozzászólás: törlés #3228

    Köszönöm!! Emiatt majdnem vettem új SSD-t, ez azért nagyon szívatós volt :-((

    viktor999
    Tag
    Bejegyzések száma: 38

    szívesen,jó ez a blog :-)

    viktor999
    Tag
    Bejegyzések száma: 38

    Sikerült:

    1. Optimalizáció lefuttat
    2. meta bezár
    3. Elmenteni a metán kívül valahova a következő fájlokat
    -robot setup beállítását (szokásos módon)
    – tester-caches mappából az utolsó módosított fájlt ami így néz ki: robotnév.instrumentumnev-időtáv
    -tester könyvtárból elmenteni : robotnev.konfig fájlt és a
    lastparameters fájlt

    Ha mást csináltunk a metával és utána vissza akarunk térni ehhez az optimalizációhoz és az
    eredményekkel backtesztelni akarunk anélkül,hogy még egyszer megvárnánk az opt. lefutását:

    1. meta bezár
    2. visszaírni az elmentett 4 fájlt (értelemszerűen ugyanoda és kitörölni a régieket)
    3. meta megnyit,instrumentum ,időtáv, spread beállít
    4. setup visszatölt a robotba
    5. optimalizáció fül pipa
    6. start: ha csippan egyet anélkül ,hogy elindulna az optimalizáció :örülünk,megjelenik az optimalizációs eredmények fül,lehet a részeredményekkel backtesztelni :-))

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 27