Tickstory2014-07-28T14:20:05+00:00

Címkézve: 

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 17
  • Szerző
    Bejegyzés
  • gergo00
    Tag
    Bejegyzések száma: 7

Üdv,

Problémám a következő. A tickstory 1.5 legyártott .hst fájlommal van valami probléma, mivel amikor futtatom a tesztert az MT4 (670)-en akkor minden gyertya mennyiségi (Volume) értéke 1.

Megnéztem a tickstoryn belül “Show data” menüpont alatt, ott viszont ezek az értékek hiánytalanul megvannak, ám a metatrader már nem építi be őket a chartba. Vizualis mód közben vizsgálom és sajnos mindig ezt a nevezetes 1 értéket adja vissza.
    Nem tudom pontosan milyen részletekre lenne még szükséged h tudj segíteni.

Mi lehet a probléma?

Válaszod előre is köszönöm!

Gergő

gergo00
    Tag

Megoldottam. A megoldás pedig a Suppress Volume Info pipa kivétele volt.

Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 646

Örülök, hogy megoldódott. Ezek szerint nem magyar operációs rendszerrel dolgozol, mert a Supress Volume Info magyar megfelelője a “Mennyiségi adatok elhagyása”. Magyar Windows rendszeren magyarul kellene megjelennie az összes feliratnak és szövegnek a Tickstory-ban.

gergo00
    Tag

Viszont lenne egy másik problémám.
    Amikor elindítok egy expertet vizuális módban, akkor egy adott nagyítási beállítás van megadva, amit az MT4 gombjaival (Nagyító+,Nagyító-) lehet változtatni.

Azt szeretném elérni, h amikor elindítom az expertet az adott periódusban, automatikusan a legkisebbre méretre legyen állítva ez a kis nagyító, tehát h minél több gyertya látszódjon a charton.

Van ötleted?

Válaszod köszi.

Radulovic Attila
    Tag

Hozz létre egy sablont, amin a megfelelő beállítások (szín, zoom szint, stb.) van. Mentsd el olyan néven, ami az experté. Tehát ha “robot.ex4” a robotod, akkor “robot.tpl” legyen a sablon neve. A kiterjesztéseket nem kell megadnod a mentési ablakban. Kis- és nagybetű nem számít.

Ha helyesen csináltad, akkor a következő vizuális teszt indításnál az MT4 berántja a hasonló nevű sablont, így nem kell kézzel ráhelyezni.

Ha default néven hozol létre sablont, akkor az pedig a új chart alapértelmezett sablonja lesz.

gergo00
    Tag

Köszönöm! Működik.

gergo00
    Tag

Nos, valamiért úgy tűnik, hogy a vizuális mód beállításai eltér attól mikor normál módban futtatom, ugyanis a vizuális módnál úgy reagál a robot ahogy vártam, de normál módban azokon a pontokon már nem csinál semmit.

Gyanítom h olyankor nem igazán érvényesek a .tpl beállításai?

gergo00
    Tag

Ách, buta voltam. Szóval úgy ahogy leírtad, csak ottmaradt egy oda nem illő sor a forráskódban. 😀

viktor999
    Tag
    Bejegyzések száma: 38

Szia Radu!

Írtad,hogy vizuális tesztnél a default sablon aut. behúzza.

Van olyan program utasítás.hogy az expert indításánál adott sablont ráhúzza az élő chartra?

Üdv:V

viktor999
    Tag
    Bejegyzések száma: 38

Szia Radu!

Tapasztalatod szerint mennyi a különbség optimalizációkor ha kikapcsolom az öröklődő algoritmust.
    Nekem olyan 20%-al jobbak az eredmények ha ki van kapcsolva,persze ilyenkor az összes variációt lefuttatja
    tehát sokkal lassúbb.

Üdv:V

Radulovic Attila
    Tag

Az első, template-s kérdésed kapcsán.

A genetikus algoritmussal kapcsolatban ezt a kérdést passzolom, az tény, hogy valóban sokkal lassúbb ha ki van véve az opció.

fenlaci
    Tag
    Bejegyzések száma: 2

Szia Radu!

Marginnal kapcsolatos hibát ír ki a Jelentés backtesztnél. Nem építi rendesen a pozíciókat, mert nincs elég Margin. Ez a XAUUSD Tickstory-s adatokkal történő backtesztkor került elő. Előtte amíg csak a MT4 adatokkal futattam, jól végigfutott és szépen építette a pozíciókat. Valamint nagyjából jól fut pl. EURUSD-n is. Hiba a következő
    “Tester: not enough money for buy 4.96 XAUUSD at….”
    “Tester: PrevBalance: 99385, PrevPL: 312.48, PrevEquity: 99697, PrevMargin: 99200, NewMargin:148800, FreeMargin: -49102”

mitől ugrik meg a NewMargin 148800-ra? Lehet, hogy a TS Account beállításokkal van a hiba.

Várom válaszod, köszi

Laci

Radulovic Attila
    Tag

Valószínűleg kevés tőkét adtál neki. Nyiss nagyobb tőkeáttételű számlát, vagy adj neki több induló tőkét!

Daniel
    Tag
    Bejegyzések száma: 2

Udv,

Nekem is a Tickstoryval van problemam, egy Errort kapok rendszeresen:

Time Message
    04-05-2015 23:53 Error occurred during download: Access to the path ‘C:\Program Files\Tickstory Lite\EURUSD\201044’ is denied. (URL: http://www.dukascopy.com/datafeed/EURUSD/2010/04/04/01h_ticks.bi5)

Gondolom, hogy valami konnyu hiba lesz, de sehogy se sikerult rajonnom, hogy mi volna.

Elore is koszonom a segitseget!

Radulovic Attila
    Tag

Nincs joga a programnak írni azt a könyvtárat. A Beállításokban módosítsd az *Adatok helye* mappát valami olyan helyre, ahova van írásjoga a Windows felhasználódnak.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 17

A hozzászóláshoz jelentkezz be!

Adhatok Neked még több ingyenes tartalmat?

Értesítelek hetente megjelenő új tartalmaimról.

Hozzájárulok, hogy az adatvédelmi nyilatkozat szerint biztonságosan kezeld megadott adataimat, valamint hasznos anyagokat és egyedi ajánlatokat küldj nekem termékeiddel, szolgáltatásaiddal kapcsolatban e-mailben