Címkézve: 

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 17
  • Szerző
    Bejegyzés
  • gergo00
    Tag
    Bejegyzések száma: 7

    Üdv,

    Problémám a következő. A tickstory 1.5 legyártott .hst fájlommal van valami probléma, mivel amikor futtatom a tesztert az MT4 (670)-en akkor minden gyertya mennyiségi (Volume) értéke 1.

    Megnéztem a tickstoryn belül „Show data” menüpont alatt, ott viszont ezek az értékek hiánytalanul megvannak, ám a metatrader már nem építi be őket a chartba. Vizualis mód közben vizsgálom és sajnos mindig ezt a nevezetes 1 értéket adja vissza.
    Nem tudom pontosan milyen részletekre lenne még szükséged h tudj segíteni.

    Mi lehet a probléma?

    Válaszod előre is köszönöm!

    Gergő

    gergo00
    Tag
    Bejegyzések száma: 7

    Megoldottam. A megoldás pedig a Suppress Volume Info pipa kivétele volt.

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Örülök, hogy megoldódott. Ezek szerint nem magyar operációs rendszerrel dolgozol, mert a Supress Volume Info magyar megfelelője a „Mennyiségi adatok elhagyása”. Magyar Windows rendszeren magyarul kellene megjelennie az összes feliratnak és szövegnek a Tickstory-ban.

    gergo00
    Tag
    Bejegyzések száma: 7

    Viszont lenne egy másik problémám.
    Amikor elindítok egy expertet vizuális módban, akkor egy adott nagyítási beállítás van megadva, amit az MT4 gombjaival (Nagyító+,Nagyító-) lehet változtatni.

    Azt szeretném elérni, h amikor elindítom az expertet az adott periódusban, automatikusan a legkisebbre méretre legyen állítva ez a kis nagyító, tehát h minél több gyertya látszódjon a charton.

    Van ötleted?

    Válaszod köszi.

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Hozz létre egy sablont, amin a megfelelő beállítások (szín, zoom szint, stb.) van. Mentsd el olyan néven, ami az experté. Tehát ha „robot.ex4” a robotod, akkor „robot.tpl” legyen a sablon neve. A kiterjesztéseket nem kell megadnod a mentési ablakban. Kis- és nagybetű nem számít.

    Ha helyesen csináltad, akkor a következő vizuális teszt indításnál az MT4 berántja a hasonló nevű sablont, így nem kell kézzel ráhelyezni.

    Ha default néven hozol létre sablont, akkor az pedig a új chart alapértelmezett sablonja lesz.

    gergo00
    Tag
    Bejegyzések száma: 7

    Köszönöm! Működik.

    gergo00
    Tag
    Bejegyzések száma: 7

    Nos, valamiért úgy tűnik, hogy a vizuális mód beállításai eltér attól mikor normál módban futtatom, ugyanis a vizuális módnál úgy reagál a robot ahogy vártam, de normál módban azokon a pontokon már nem csinál semmit.

    Gyanítom h olyankor nem igazán érvényesek a .tpl beállításai?

    gergo00
    Tag
    Bejegyzések száma: 7

    Ách, buta voltam. Szóval úgy ahogy leírtad, csak ottmaradt egy oda nem illő sor a forráskódban. :D

    viktor999
    Tag
    Bejegyzések száma: 38

    Szia Radu!

    Írtad,hogy vizuális tesztnél a default sablon aut. behúzza.

    Van olyan program utasítás.hogy az expert indításánál adott sablont ráhúzza az élő chartra?

    Üdv:V

    viktor999
    Tag
    Bejegyzések száma: 38

    Szia Radu!

    Tapasztalatod szerint mennyi a különbség optimalizációkor ha kikapcsolom az öröklődő algoritmust.
    Nekem olyan 20%-al jobbak az eredmények ha ki van kapcsolva,persze ilyenkor az összes variációt lefuttatja
    tehát sokkal lassúbb.

    Üdv:V

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Az első, template-s kérdésed kapcsán.

    A genetikus algoritmussal kapcsolatban ezt a kérdést passzolom, az tény, hogy valóban sokkal lassúbb ha ki van véve az opció.

    fenlaci
    Tag
    Bejegyzések száma: 2

    Szia Radu!

    Marginnal kapcsolatos hibát ír ki a Jelentés backtesztnél. Nem építi rendesen a pozíciókat, mert nincs elég Margin. Ez a XAUUSD Tickstory-s adatokkal történő backtesztkor került elő. Előtte amíg csak a MT4 adatokkal futattam, jól végigfutott és szépen építette a pozíciókat. Valamint nagyjából jól fut pl. EURUSD-n is. Hiba a következő
    „Tester: not enough money for buy 4.96 XAUUSD at….”
    „Tester: PrevBalance: 99385, PrevPL: 312.48, PrevEquity: 99697, PrevMargin: 99200, NewMargin:148800, FreeMargin: -49102”

    mitől ugrik meg a NewMargin 148800-ra? Lehet, hogy a TS Account beállításokkal van a hiba.

    Várom válaszod, köszi

    Laci

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Valószínűleg kevés tőkét adtál neki. Nyiss nagyobb tőkeáttételű számlát, vagy adj neki több induló tőkét!

    Daniel
    Tag
    Bejegyzések száma: 2

    Udv,

    Nekem is a Tickstoryval van problemam, egy Errort kapok rendszeresen:

    Time Message
    04-05-2015 23:53 Error occurred during download: Access to the path ‘C:\Program Files\Tickstory Lite\EURUSD\201044’ is denied. (URL: http://www.dukascopy.com/datafeed/EURUSD/2010/04/04/01h_ticks.bi5)

    Gondolom, hogy valami konnyu hiba lesz, de sehogy se sikerult rajonnom, hogy mi volna.

    Elore is koszonom a segitseget!

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Nincs joga a programnak írni azt a könyvtárat. A Beállításokban módosítsd az *Adatok helye* mappát valami olyan helyre, ahova van írásjoga a Windows felhasználódnak.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 17
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.