Tickstory2015-05-21T19:22:28+00:00
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 25
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Japa
    Tag
    Bejegyzések száma: 5

Szia Radu !

TickstoryInfoExpert-et ráhúzva az IronFx-es chartra, nem kapok fájlt. Hibaüzenetben pedig a következőt találom:

2015.05.21 18:43:11.130 TickstoryInfoExpert XAUUSD,H1: Error – could not open file Mt4.IronFX Financial Services Ltd..Server.mt4config for writing. Ensure permissions have been granted.

Amennyiben tudod a megoldást kérlek válaszolj.

Köszönettel Tóth József

Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 646

Első ránézésre nincs írásjogod az adott mappába (Rendszermappa\MQL4\Files). Oldd meg, hogy legyen – ha az nem jön be, akkor majd próbálkozunk mással.

Japa
    Tag

Van írásjogom, chart mentés képként használva tudtam a rendszermappa MQL4/fajl útvonalra menteni, mi a következő lépés ?

Radulovic Attila
    Tag

A rendszermappát a Fájl menüből nyitod meg, ugye?

Következő ötlet: a ConfigFileName paraméterhez adj meg egy tetszőleges fájlnevet, mondjuk: teszt.mt4config

Hátha így létrejön a fájl.

hzolka
    Tag
    Bejegyzések száma: 3

sziasztok,

backteszt probléma.
    tick-es adatokkal kéne backtesztelnem, nem gyertyazárásra.

követtem ami a tickstory leírásban volt, le is húzta, de amikor ráfuttatom a tesztet, csak a gyertyzárókra köt a robot, pedig működnie kéne tickre, mert demo számlán működik.

mit nem csináltam jól?

azt közben olvastam itt a fórumban, hogy ezek a tick adatok “kamu” tick adatok, csak az MT4 generál magának a percen belül tick-eket, de ez is jó lenne közelítésnek, ha működne.
    Ez persze azt is jelenti, hogy felesleges hiteles tick-es history után kajtatni, mert az MT4 úgysem fogja használni?

Japa
    Tag

Szia Radu !

Frissített az MT4 Build 830 -ra, Tickstory ezek után nem tudta kezelni az MT4-et. Kérlek javasolj egy megoldást.

Köszönettel TJ

Radulovic Attila
    Tag

hzolka:

• ha a tickstory-s generálással mindent helyesen csináltál, akkor sem fog jelenleg 825 vagy annál nagyobb build számú MT4-ben működni – mivel a Tickstory program csak az ennél régebbi változatokkal kapcsolatban tudja a speciális MT4 indítást elvégezni, amivel a saját magunk által generált visszateszti adatok működnek.
    • az, hogy csak gyertyazárásokra köt a robot, lehet akár a robot hibája is. Először ezt ellenőrizd. Ha kiderül, hogy nem a robot a rossz, akkor ellenőrizd a tickstory-s módszert ennek a cikknek a figyelmes elolvasásával.
    • a kamu tick adatok kapcsán ezt a cikkemet olvasd el, itt minden kiderül és az utolsó két mondatodra is választ fogsz kapni.
    • Amennyiben nem zárkózol el a fizetős megoldásoktól, a Japa felhasználónak alább megírt válaszát javaslom számodra is.

Japa:

Ameddig a Tickstory csapata nem ad ki frissítést, addig ha szóba jöhet fizetős megoldás is, a Tick Data Suite nevű megoldást javaslom. A fejlesztő itt 3 napon belül reagálni szokott, most is már 830-ig működő változat van fent. Kipróbáltam, működik.

bombiczcsilla
    Tag
    Bejegyzések száma: 1

Szia Radu

Van egy 765-ös futó MT4-em. Nem a c meghajtón. Ha az egész mappát átmásolom egy másik gépre(teszt céljára), akkor is frissíti magát ha kihúzom a netet. 🙁
    Mit kellene törölnöm a 765-ösön hogy ne is próbáljon frissíteni. Régen csak át kellett nevezni az update fájl-t. Most ilyen nincs.

Radulovic Attila
    Tag

A /skipupdate opcióval indítsd a terminal.exe -t, ekkor nem fog frissíteni.

NZ
    Tag
    Bejegyzések száma: 17

Szia Radu!

Ajánlod a TickDataSuite-t, ennek kellene hogy működjön a TickStory által generált fxt és hst fájlokkal?
    Másképp, a TickDataSuite-t letöltöttem probaverzióba, az mt4-et el is indítja, de a tesztnél azt írja nincs adat, pedig a TickStory-val már le lettek generálva. Én rontok el valamit, vagy ez így nem is működhet?

Ezt írod: A /skipupdate opcióval indítsd a terminal.exe -t, ekkor nem fog frissíteni.
    Ne ezt hogy kell csinálni??????

Előre is köszi a válaszod.

Radulovic Attila
    Tag

Első kérdés: igen, szerintem működnie kell.
    Második kérdés: valamit elrontasz, igen. Ellenőrizd a könyvtárakat, hogy minden ticken van-e a módszer, jól van-e megadva az időszak, stb.
    Harmadik kérdés: erről írok majd GYIK-et a héten, de jobb klikk parancsikonon, és a Cél mezőben a legvégére beírod a /skipupdate kapcsolót (legyen egy szünet a perjel és a terminal.exe között). Lehet, hogy a terminal.exe -s sor idézőjellel van lezárva, ez sem baj, akkor ez után üss egy szünetet és rakd be a /skipupdate-et.

A Tickstory-t használsz, akkor meg a Beállításokban van egy olyan sor, hogy “rakétaindító állvány” (fordítási hiba), oda is írd be a /skipupdate -et.

Radulovic Attila
    Tag

Elkészítettem a “Hogyan lehet megakadályozni az MT4 automatikus frissülését?” című GYIK bejegyzést, majd jelezz vissza légy szíves hogy érthető volt-e!

NZ
    Tag

Köszi, ezt így értettem, meg is tudtam csinálni.

A Tickstory-s részhez egy kérdés, valamelyik bejegyzésben olvastam, hogy a rakétaindítóba a /portable szöveget kell beírni, így müködött is, most akkor mindkettő szöveg kell?

Radulovic Attila
    Tag

Igen, pontosan.

/portable /skipupdate

Majd jelezz vissza, hogy működik-e így.

NZ
    Tag

Szia Radu!

Köszi a választ! Most akkor várhatom a Tickstory következő változatát, majd az MT4 frissítést hogy reagálni tudjak működik-e.
    Amúgy mintha a Tickstory 1.6 megjelent volna, csak fizetős ha jól silabizáltam ki. Arra nem jöttem rá, hogy ez a 25 dollár kb. 6510 Ft-os ár hogy értendő? Havidíj, egyszeri díj, csak az 1.6 ára, a további változat újra 25 dollár lesz?
    Esetleg tudod erre a választ? Előre is köszi.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 25

A hozzászóláshoz jelentkezz be!

Adhatok Neked még több ingyenes tartalmat?

Értesítelek hetente megjelenő új tartalmaimról.

Hozzájárulok, hogy az adatvédelmi nyilatkozat szerint biztonságosan kezeld megadott adataimat, valamint hasznos anyagokat és egyedi ajánlatokat küldj nekem termékeiddel, szolgáltatásaiddal kapcsolatban e-mailben