Címkézve: , ,

5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Majkisz
    Tag
    Bejegyzések száma: 2

    Szia Radu!

    Kezdő MQL4 „programozó” vagyok, ennek megfelelően az első scriptemnél el is akadtam :). Az OrderSend függvény nem működik az alábbi programocskában:

    int start() 
    {
    OrderSend(Symbol(),OP_BUY,0.1,Ask,3,Bid-15*Point,Bid+15*Point,NULL,0,0,CLR_NONE); 
    Alert(GetLastError());
    return;
     }

    Ez gyakorlatilag a könyvben szereplő mistaken mq4. script.
    A charthoz csatolást követően a 130-as hibát írja ki, valamint az expertek fülön a naplóban az uninit reason 0 üzenetet küldi. Megpróbáltam a stopot tágabbra venni, fix értéket beírni, de nem működik. A könyvben szereplő openbuy mq4 script is ezen a ponton akad el nálam. Mi lehet a hiba?

    Köszi előre is a segítséget!

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Hibásan adtad meg a stoploss-t és a takeprofitot. Nagy valószínűséggel ECN számlád van, ami azt jelenti hogy csak a pozíció megszületése után lehet beállítani SL és TP értéket. (Ez kézi nyitásra is igaz; nézd meg a kereskedési panelt, és ha le van szürkítve az SL/TP mező, akkor ez a gond).

    A pozi megnyílása után az OrderModify() függvénnyel módosíthatod az sl/tp értékeket.

    Majkisz
    Tag
    Bejegyzések száma: 2

    Köszönöm, most már működik!

    Roden
    Tag
    Bejegyzések száma: 52

    +1
    Istenem mennyi bosszúságot megspóroltam volna ha előbb benézek ide.
    Az egyik számlámon én se tudttam pozit nyitni, de mostmár tudom hogy miért.
    Köszi.

    Amúgy mql-ből kitudom deríteni valahogy, hogy egy számla ECN-e vagy sem?

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Sajnos nincs rá beépített eljárás; ezért két lehetőséged van a probléma megoldására:

    1) külön kapcsolót használsz, aminek segítéségével eldöntheted, hogy ECN módban vagy-e.
    2) sikertelenség esetén, amennyiben 130 a hibakód „átkapcsolsz” a fent említett megoldásra (vagyis hogy csak nyitás után frissítesz SL/TP-t)

5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.