Error 1302013-09-05T16:57:03+00:00

Címkézve: , ,

5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Majkisz
    Tag
    Bejegyzések száma: 2

Szia Radu!

Kezdő MQL4 “programozó” vagyok, ennek megfelelően az első scriptemnél el is akadtam :). Az OrderSend függvény nem működik az alábbi programocskában:

int start() 
    {
    OrderSend(Symbol(),OP_BUY,0.1,Ask,3,Bid-15*Point,Bid+15*Point,NULL,0,0,CLR_NONE); 
    Alert(GetLastError());
    return;
     }

Ez gyakorlatilag a könyvben szereplő mistaken mq4. script.
    A charthoz csatolást követően a 130-as hibát írja ki, valamint az expertek fülön a naplóban az uninit reason 0 üzenetet küldi. Megpróbáltam a stopot tágabbra venni, fix értéket beírni, de nem működik. A könyvben szereplő openbuy mq4 script is ezen a ponton akad el nálam. Mi lehet a hiba?

Köszi előre is a segítséget!

Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 646

Hibásan adtad meg a stoploss-t és a takeprofitot. Nagy valószínűséggel ECN számlád van, ami azt jelenti hogy csak a pozíció megszületése után lehet beállítani SL és TP értéket. (Ez kézi nyitásra is igaz; nézd meg a kereskedési panelt, és ha le van szürkítve az SL/TP mező, akkor ez a gond).

A pozi megnyílása után az OrderModify() függvénnyel módosíthatod az sl/tp értékeket.

Majkisz
    Tag
    Bejegyzések száma: 2

Köszönöm, most már működik!

Roden
    Tag
    Bejegyzések száma: 46

+1
    Istenem mennyi bosszúságot megspóroltam volna ha előbb benézek ide.
    Az egyik számlámon én se tudttam pozit nyitni, de mostmár tudom hogy miért.
    Köszi.

Amúgy mql-ből kitudom deríteni valahogy, hogy egy számla ECN-e vagy sem?

Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 646

Sajnos nincs rá beépített eljárás; ezért két lehetőséged van a probléma megoldására:

1) külön kapcsolót használsz, aminek segítéségével eldöntheted, hogy ECN módban vagy-e.
    2) sikertelenség esetén, amennyiben 130 a hibakód “átkapcsolsz” a fent említett megoldásra (vagyis hogy csak nyitás után frissítesz SL/TP-t)

5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5

A hozzászóláshoz jelentkezz be!

Adhatok Neked még több ingyenes tartalmat?

Értesítelek hetente megjelenő új tartalmaimról.

Hozzájárulok, hogy az adatvédelmi nyilatkozat szerint biztonságosan kezeld megadott adataimat, valamint hasznos anyagokat és egyedi ajánlatokat küldj nekem termékeiddel, szolgáltatásaiddal kapcsolatban e-mailben