1 perces gyertyákból leképezni a többi idősíkot2012-04-14T16:14:37+00:00

Radu.hu Fórum Kérdések az MQL4 programozási nyelvvel kapcsolatban 1 perces gyertyákból leképezni a többi idősíkot

Címkézve: ,

5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Velorex13
    Tag
    Bejegyzések száma: 3

Szia Radu,
    Van 2001-től kezdődően egy megbízható 1 perces adatbázisom teszthez txt formában:YYYY.MM.DD,HH:MM,OPEN,HIGH,LOW,CLOSE,VOLUME
    Szeretném ezekből a gyertyákból leképezni az összes többi idősíkot is.
    Mi a teendő?
    Kössz,
    V

Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 646

Bocsi, most láttam hogy itt van ez a kérdés megválaszolatlanul!

Első körben azt javasolnám, hogy F2-vel lépj be a Múltbéli adatok ablakba a Metatraderen belül. Válaszd ki a megfelelő instrumentum 1 perces idősávját, aztán töröld ki a “gyári” adatokat és kattints az Import gombra. Válaszd ki a fájlt, elválasztónak a vesszőt és kapcsold ki a mennyiség pipát. Ilyet még egyáltalán nem csináltam, de szerintem működni fog.

Ha ezzel megvagy, akkor minden Meta installációban alapból van egy period_converter nevű szkript. Nyiss egy olyan M1 chartot, amilyet konvertálni akarsz és a Szkriptek közül helyezd a chartra a period_converter nevűt! Egy paramétert kérdez meg, az pedig az “ExtPeriodMultiplier”. Itt mindig olyan számot adj meg, ami az aktuális 1 perces adataidat “felszorozza” más idősíkokká.

Így például:
    M1-ből M5-höz => 5
    M1-ből M15-höz => 15
    M1-ből M30-hoz => 30
    M1-ből H1-hez => 60
    M1-ből H4-hez => 240

És így tovább.

Majd értesíts, hoyg működik-e a dolog. A gyári adatokat minden olyan idősíknál töröld ki, amelyre generálni akarsz!

Velorex13
    Tag

Kössz, Radu!
    Hétvégén csinálom meg a próbát, mert a rengeteg adat most leblokkolná az mt4-et és nem tudnék kereskedni. Alternatív megoldásként lehetne találni vhol egy olyan scriptet, amelyik a perces txt fájlomból további txt fájlokat képez a többi idősíkokhoz?
    V

Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 646

Jómagam nem tudok ilyen szkriptről sajna. Természetesen meg lehet csinálni, de adni nem tudok neked ilyesmit.

Velorex13
    Tag

Szia Radu,
    Működik a konvertáló eljárás, kössz az ötletet.
    V

5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5

A hozzászóláshoz jelentkezz be!

Adhatok Neked még több ingyenes tartalmat?

Értesítelek hetente megjelenő új tartalmaimról.

Hozzájárulok, hogy az adatvédelmi nyilatkozat szerint biztonságosan kezeld megadott adataimat, valamint hasznos anyagokat és egyedi ajánlatokat küldj nekem termékeiddel, szolgáltatásaiddal kapcsolatban e-mailben