Forex programozás Fórum Kérdések az MQL4 programozási nyelvvel kapcsolatban 1 perces gyertyákból leképezni a többi idősíkot

Címkézve: ,

5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Velorex13
    Tag
    Bejegyzések száma: 3

    Szia Radu,
    Van 2001-től kezdődően egy megbízható 1 perces adatbázisom teszthez txt formában:YYYY.MM.DD,HH:MM,OPEN,HIGH,LOW,CLOSE,VOLUME
    Szeretném ezekből a gyertyákból leképezni az összes többi idősíkot is.
    Mi a teendő?
    Kössz,
    V

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Bocsi, most láttam hogy itt van ez a kérdés megválaszolatlanul!

    Első körben azt javasolnám, hogy F2-vel lépj be a Múltbéli adatok ablakba a Metatraderen belül. Válaszd ki a megfelelő instrumentum 1 perces idősávját, aztán töröld ki a „gyári” adatokat és kattints az Import gombra. Válaszd ki a fájlt, elválasztónak a vesszőt és kapcsold ki a mennyiség pipát. Ilyet még egyáltalán nem csináltam, de szerintem működni fog.

    Ha ezzel megvagy, akkor minden Meta installációban alapból van egy period_converter nevű szkript. Nyiss egy olyan M1 chartot, amilyet konvertálni akarsz és a Szkriptek közül helyezd a chartra a period_converter nevűt! Egy paramétert kérdez meg, az pedig az „ExtPeriodMultiplier”. Itt mindig olyan számot adj meg, ami az aktuális 1 perces adataidat „felszorozza” más idősíkokká.

    Így például:
    M1-ből M5-höz => 5
    M1-ből M15-höz => 15
    M1-ből M30-hoz => 30
    M1-ből H1-hez => 60
    M1-ből H4-hez => 240

    És így tovább.

    Majd értesíts, hoyg működik-e a dolog. A gyári adatokat minden olyan idősíknál töröld ki, amelyre generálni akarsz!

    Velorex13
    Tag
    Bejegyzések száma: 3

    Kössz, Radu!
    Hétvégén csinálom meg a próbát, mert a rengeteg adat most leblokkolná az mt4-et és nem tudnék kereskedni. Alternatív megoldásként lehetne találni vhol egy olyan scriptet, amelyik a perces txt fájlomból további txt fájlokat képez a többi idősíkokhoz?
    V

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Jómagam nem tudok ilyen szkriptről sajna. Természetesen meg lehet csinálni, de adni nem tudok neked ilyesmit.

    Velorex13
    Tag
    Bejegyzések száma: 3

    Szia Radu,
    Működik a konvertáló eljárás, kössz az ötletet.
    V

5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.