Hozzászólások

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 27
  • Szerző
    Bejegyzés
  • COF258
    Tag
    Bejegyzések száma: 30
    Hozzászólás: Invalid EX4 file (8) #3770

    A végső elkeseredés, és mert emlékeztem, hogy több helyen is mondtad, hogy a régi fordító hasznos dolog, ha meg van.
    Amúgy nem volt nagy meló… :D

    COF258
    Tag
    Bejegyzések száma: 30
    Hozzászólás: Invalid EX4 file (8) #3662

    Igen. Viszont ez eleve az új fordítóra írt kód volt amit vissza alakítottam a régi fordító szája íze szerint.

    COF258
    Tag
    Bejegyzések száma: 30
    Hozzászólás: Invalid EX4 file (8) #3660

    A 670-es legfrissebbel. Még jó, hogy megtartottam a korábbi telepítést, de ez akkor sem jelent jót.
    Nem vitték túlzásba a fejlesztést, hosszú idő után megint elővettem a témát és csalódással vegyes a lelkesedésem.
    A környezet kezdetleges. A debug jó, hogy van, csak éppen béna.
    De az is lehet, hogy máshonnan jövő tapasztalatok szülik a nagy elvárásokat és tökéletes a rendszer… :D

    COF258
    Tag
    Bejegyzések száma: 30
    Hozzászólás: Invalid EX4 file (8) #3658

    Az a helyzet, hogy egy 416 build -el fordítva simán működik minden indikátor. Kiábrándító.
    :@

    Mindenesetre köszönöm!

    COF258
    Tag
    Bejegyzések száma: 30
    Hozzászólás: Invalid EX4 file (8) #3657

    Uhh.
    Igen és nem is. GMTS-Tape az alapja, úgy töltöttem, éppen csak annyi változott, hogy kimeneti értéknek egyértelmű jelölést adtam az EA miatt.
    Amit fórumokon le tudtam szűrni, az buffer túlcsordulás. Az, hogy milyen, az nem derült ki.
    Lehet valahogy néha levenni az indikátort a chartról? Esetleg reset-elni? Workarundnak szerintem megtenné, míg rá nem jövök hol száll el.

    COF258
    Tag
    Bejegyzések száma: 30
    Hozzászólás: Csúszó STOP #3148

    Szia!
    Mert nem mented el az új Bid értékét, így akárhányszor jön egy új tick és a feltétel igaz – mivel nem mented és nem az új értékhez vizsgálsz mindig igaz lesz amennyiben a „pozitív” oldalon van – ezért amíg a kötési ár fölött van a Bid, addig mindig módosul az SL attól függetlenül, hogy mekkora volt az előző érték.
    Bár a kezdeti érték alá így sem fog menni.

    COF258
    Tag
    Bejegyzések száma: 30

    Szia!
    Én anno hasonlót csináltam meg, csak abból az apropóból, hogy az optimalizáció során is lássam az egyes tesztek részeredményeit. Valami hasonló problémám nekem is volt a dátumokkal, megnézem, ha hazaértem. Meg esetleg érdemes *.csv-ben gondolkodni, úgy ki tudod íratni a dátumot is és aztán importálni excelbe. Annyi lesz a különbség, hogy szöveges alapon gondolkozol és elválasztójelekkel.
    Amúgy is lógok még a fórumos társadalmunknak. :D

    COF258
    Tag
    Bejegyzések száma: 30

    Hello!

    Ezt egyszerűen megteheted. Pozíciónként létrehozol egy globális kapcsolót. Amíg ez az egyik állapotában van addig engeded csak lezárni. Lezáráskor egy másik állapotba állítod. Majd amikor már nincs mit zárni újra alapértékre állítod.

    kapcsolo_0=0;
    kapcsolo_1=0;

    //----------------
    // első részzárás
    if(OrderOpenPrice()<=(Bid-TC_1*Point) && kapcsolo_0==0)
    {
    OrderClose(Ticket,0.1,Bid,5,Lime);
    kapcsolo_0=1;
    }

    // második részzárás
    if(OrderOpenPrice()<=(Bid-TC_2*Point) && kapcsolo_1==0)
    {
    OrderClose(Ticket,0.1,Bid,5,Blue);
    kapcsolo_1=1;
    }

    Remélem tudtam segíteni.
    Üdv!

    COF258
    Tag
    Bejegyzések száma: 30

    Hogy ez nekem miért nem jutott eszembe?!
    Nagyon szépen köszönöm. :-)

    COF258
    Tag
    Bejegyzések száma: 30

    Kicsit olvasgattam. Elvileg a ki lehet nyerni a valós időt teszt közben is, ám nekem nem működik. Továbbra is a teszt kezdeti időértéket és a tesztvégi időértéket kapom vissza.
    Nem tudjátok mi a hiba?
    http://forum.mql4.com/9900#400075

    Valamint érdekelne az is, hogy két tick között mennyi idő alatt futhat le. Ezt hogy tudnám elérni?

    COF258
    Tag
    Bejegyzések száma: 30

    Szia!
    Ezt az ún. fordítási optimalizáltságot, hogyan lehet mérni illetve elérni.

    COF258
    Tag
    Bejegyzések száma: 30

    Igen! Ezt írtam én is. Gondolom priorizálva ill. Súlyozva is vannak a feltételek nem? Ez esetben az első if-nél ha teljesül, akkor ordersend, ha nem igaz, de a második if igaz, akkor ott köt, feltételezve, hogy az első hamis. A harmadiknál ugyanígy. Amúgy különböző elvek és/vagy experteket magic számmal lehet jól megkülönböztetni. Orderselect-el kikeresed és onnantól kezdve bármit megtehetsz az adott nyitott ügylettel. Én is most agyalok ilyesmin. Én súlyozom a feltételeket időfelbontás alapján. Minden lehetséges kötési helyzet külön magiccel, így az azonosakat egyformán tudom kezelni a magic alapján.

    COF258
    Tag
    Bejegyzések száma: 30

    if (stb1){}
    if ( !stb1 && stb2 ){}
    if ( !stb1 && !stb2 && stb2 ){}
    //Ilyesmire gondolsz?

    COF258
    Tag
    Bejegyzések száma: 30

    Értem! Köszi a gyors válasz! :-)

    COF258
    Tag
    Bejegyzések száma: 30

    Ez miért lehet hasznos, ha ismerjük ezeket az adatokat?

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 27