15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 25
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Japa
    Tag
    Bejegyzések száma: 6

    Szia Radu !

    TickstoryInfoExpert-et ráhúzva az IronFx-es chartra, nem kapok fájlt. Hibaüzenetben pedig a következőt találom:

    2015.05.21 18:43:11.130 TickstoryInfoExpert XAUUSD,H1: Error – could not open file Mt4.IronFX Financial Services Ltd..Server.mt4config for writing. Ensure permissions have been granted.

    Amennyiben tudod a megoldást kérlek válaszolj.

    Köszönettel Tóth József

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Első ránézésre nincs írásjogod az adott mappába (Rendszermappa\MQL4\Files). Oldd meg, hogy legyen – ha az nem jön be, akkor majd próbálkozunk mással.

    Japa
    Tag
    Bejegyzések száma: 6

    Van írásjogom, chart mentés képként használva tudtam a rendszermappa MQL4/fajl útvonalra menteni, mi a következő lépés ?

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    A rendszermappát a Fájl menüből nyitod meg, ugye?

    Következő ötlet: a ConfigFileName paraméterhez adj meg egy tetszőleges fájlnevet, mondjuk: teszt.mt4config

    Hátha így létrejön a fájl.

    hzolka
    Tag
    Bejegyzések száma: 3

    sziasztok,

    backteszt probléma.
    tick-es adatokkal kéne backtesztelnem, nem gyertyazárásra.

    követtem ami a tickstory leírásban volt, le is húzta, de amikor ráfuttatom a tesztet, csak a gyertyzárókra köt a robot, pedig működnie kéne tickre, mert demo számlán működik.

    mit nem csináltam jól?

    azt közben olvastam itt a fórumban, hogy ezek a tick adatok „kamu” tick adatok, csak az MT4 generál magának a percen belül tick-eket, de ez is jó lenne közelítésnek, ha működne.
    Ez persze azt is jelenti, hogy felesleges hiteles tick-es history után kajtatni, mert az MT4 úgysem fogja használni?

    Japa
    Tag
    Bejegyzések száma: 6

    Szia Radu !

    Frissített az MT4 Build 830 -ra, Tickstory ezek után nem tudta kezelni az MT4-et. Kérlek javasolj egy megoldást.

    Köszönettel TJ

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    hzolka:

    • ha a tickstory-s generálással mindent helyesen csináltál, akkor sem fog jelenleg 825 vagy annál nagyobb build számú MT4-ben működni – mivel a Tickstory program csak az ennél régebbi változatokkal kapcsolatban tudja a speciális MT4 indítást elvégezni, amivel a saját magunk által generált visszateszti adatok működnek.
    • az, hogy csak gyertyazárásokra köt a robot, lehet akár a robot hibája is. Először ezt ellenőrizd. Ha kiderül, hogy nem a robot a rossz, akkor ellenőrizd a tickstory-s módszert ennek a cikknek a figyelmes elolvasásával.
    • a kamu tick adatok kapcsán ezt a cikkemet olvasd el, itt minden kiderül és az utolsó két mondatodra is választ fogsz kapni.
    • Amennyiben nem zárkózol el a fizetős megoldásoktól, a Japa felhasználónak alább megírt válaszát javaslom számodra is.

    Japa:

    Ameddig a Tickstory csapata nem ad ki frissítést, addig ha szóba jöhet fizetős megoldás is, a Tick Data Suite nevű megoldást javaslom. A fejlesztő itt 3 napon belül reagálni szokott, most is már 830-ig működő változat van fent. Kipróbáltam, működik.

    bombiczcsilla
    Tag
    Bejegyzések száma: 1

    Szia Radu

    Van egy 765-ös futó MT4-em. Nem a c meghajtón. Ha az egész mappát átmásolom egy másik gépre(teszt céljára), akkor is frissíti magát ha kihúzom a netet. :(
    Mit kellene törölnöm a 765-ösön hogy ne is próbáljon frissíteni. Régen csak át kellett nevezni az update fájl-t. Most ilyen nincs.

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    A /skipupdate opcióval indítsd a terminal.exe -t, ekkor nem fog frissíteni.

    NZ
    Tag
    Bejegyzések száma: 17

    Szia Radu!

    Ajánlod a TickDataSuite-t, ennek kellene hogy működjön a TickStory által generált fxt és hst fájlokkal?
    Másképp, a TickDataSuite-t letöltöttem probaverzióba, az mt4-et el is indítja, de a tesztnél azt írja nincs adat, pedig a TickStory-val már le lettek generálva. Én rontok el valamit, vagy ez így nem is működhet?

    Ezt írod: A /skipupdate opcióval indítsd a terminal.exe -t, ekkor nem fog frissíteni.
    Ne ezt hogy kell csinálni??????

    Előre is köszi a válaszod.

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Első kérdés: igen, szerintem működnie kell.
    Második kérdés: valamit elrontasz, igen. Ellenőrizd a könyvtárakat, hogy minden ticken van-e a módszer, jól van-e megadva az időszak, stb.
    Harmadik kérdés: erről írok majd GYIK-et a héten, de jobb klikk parancsikonon, és a Cél mezőben a legvégére beírod a /skipupdate kapcsolót (legyen egy szünet a perjel és a terminal.exe között). Lehet, hogy a terminal.exe -s sor idézőjellel van lezárva, ez sem baj, akkor ez után üss egy szünetet és rakd be a /skipupdate-et.

    A Tickstory-t használsz, akkor meg a Beállításokban van egy olyan sor, hogy „rakétaindító állvány” (fordítási hiba), oda is írd be a /skipupdate -et.

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Elkészítettem a „Hogyan lehet megakadályozni az MT4 automatikus frissülését?” című GYIK bejegyzést, majd jelezz vissza légy szíves hogy érthető volt-e!

    NZ
    Tag
    Bejegyzések száma: 17

    Köszi, ezt így értettem, meg is tudtam csinálni.

    A Tickstory-s részhez egy kérdés, valamelyik bejegyzésben olvastam, hogy a rakétaindítóba a /portable szöveget kell beírni, így müködött is, most akkor mindkettő szöveg kell?

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Igen, pontosan.

    /portable /skipupdate

    Majd jelezz vissza, hogy működik-e így.

    NZ
    Tag
    Bejegyzések száma: 17

    Szia Radu!

    Köszi a választ! Most akkor várhatom a Tickstory következő változatát, majd az MT4 frissítést hogy reagálni tudjak működik-e.
    Amúgy mintha a Tickstory 1.6 megjelent volna, csak fizetős ha jól silabizáltam ki. Arra nem jöttem rá, hogy ez a 25 dollár kb. 6510 Ft-os ár hogy értendő? Havidíj, egyszeri díj, csak az 1.6 ára, a további változat újra 25 dollár lesz?
    Esetleg tudod erre a választ? Előre is köszi.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 25
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.