Forex programozás Fórum Egyéb MT4 a Windows 8 – ban

Címkézve: 

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 15
  • Szerző
    Bejegyzés
  • gabesz65
    Tag
    Bejegyzések száma: 7

    Hogyan tudjuk a sablonokat és az indikátorokat a Windows 8 – ban kezelni ?
    Az a nehézségem támadt, hogy Windows 8 fájlkezelőben nem látom a létező,
    az általam létrehozott template – ket, és az indikátorok kezelése sem tökéletes…
    Van valakinek ötlete, vagy tapasztalata ez ügyben ?

    Köszi és BUÉK : Gábor

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    A Windows7/Vista problémák alapján a leginkább javasolt ötletem az, hogy a Program Files (x86) könyvtáron kívül telepítsd a MT4 termináljaidat, tehát pl. létrehozol valamelyik (pl. C:\) meghajtódon egy „Terminálok” mappát, és oda szórod be a termináljaidat.

    Erre a Windows virtualizáció funkciója miatt van szükség, amit a fejlesztők segítségnek szántak, azonban a legtöbbször ilyen és ehhez hasonló problémákat okoz.

    Lásd a kapcsolódó GYIK bejegyzésben: itt
    „Fontos megjegyzés Windows Vista és 7 felhasználóknak: amennyiben itt nem látunk semmit, az nem jelenti azt a könyvtár üres. Csak a Microsoft egy haszontalan funkciója miatt egy másik könyvtárba gyűlnek fájljaink. A Windows intézőben (az ablak, amelyben épp matatnánk) keressük meg a felső eszköztáron a Kompatibilitási fájlok (Compatibility Files) gombot. Bökjünk rá, és máris megjelennek az elveszettnek hitt fájlok.”

    Ha visszaigazolod, hogy ez megoldotta a problémád akkor kiírom a Windows 8-cat is, és létrehozok egy külön bejegyzést a virtualizáció kapcsán azoknak, akik esetleg a jövőben ilyen problémát tapasztalnak.

    gabesz65
    Tag
    Bejegyzések száma: 7

    Köszi szépen Radu, már csinálom is :-)

    gabesz65
    Tag
    Bejegyzések száma: 7

    Kedves Radu !

    Köszönöm a segítséged, tökéletes működik, újra szerkeszthető és látható minden :-)
    Létrehoztam a C:\ – n egy Terminálok mappát, és oda telepítettem….

    Üdv : G.

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Remek, akkor létrehoztam egy cikket a GYIK-ben is.

    oferenc
    Tag
    Bejegyzések száma: 10

    Kedves Radu!

    A segítségedet szeretném kérni!

    Új gépet vettem, amin Win8.1 van.
    Problémáim akadtak az MT4-gyel, és végig böngésztem, hogy mit lehetne tenni.

    Azt írod, hogy ne az alapértelmezett helyre telepítsük az MT4-et, hanem máshová. Megpróbáltam, de nem sikerült. Régen a telepítő felajánlotta a lehetőséget, hogy hová szeretném telepíteni, de most azonnal, mindenféle kérdés nélkül beteszi az alapértelmezett helyre.
    Kipróbáltam több brókert is, de mindegyiknél ugyan így működött a telepítő. Mindegyik kérdés nélkül (nem úgy mint régen), azonnal megnyitja az mql5 weboldalt és közben azonnal telepít az alapértelmezett helyre.

    Mi a megoldás? Mit lehet tenni, ha máshová szeretném telepíteni, vagy ha egyáltalán többször szeretném letölteni?

    Üdvözlettel: Oláh Ferenc

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Kedves Ferenc!

    Mindenképpen van olyan opció, amivel ki tudod választani a telepítés helyét, csak lehet hogy nem adja fel a lehetőséget automatikusan mint régen. A telepítő képernyőjének első oldalán van egy Settings gomb, ott találod amit keresel.

    Megadható a telepítési mappa, és az MQL5.com automatikus megnyílása is kikapcsolható azon a dialógusablakon.

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Írtam most egy rövid leírást a kérdésed kapcsán: Hol tudom megadni a MT4 telepítőjében a telepítési könyvtárat?, illetve frissítettem az eredeti leírás 3-as és 6-os pontjait.

    oferenc
    Tag
    Bejegyzések száma: 10

    Kedves Radu!

    Köszönöm a segítséget!
    Valóban ott van a „Settings” gomb, ami elkerülte a figyelmemet, hiszen mindeddig nem volt rá szükségem.
    A használatával mindent ugyan úgy be tudok állítani mint eddig.

    Köszönettel és üdvözlettel: Oláh Ferenc

    Gabor01414
    Tag
    Bejegyzések száma: 3

    Szia Radu!

    Nálam az előzőekben felmerült problem ellenkezője alakult ki. Kaptam egy Egyéni Indikátort amit szépen beraktam a Rendszermappa-MQL4-Indicators Mappába…MT4 újraindítva és a Navigágátorban nincs az Indik között.Kaptam a csomagban egy Sablont is, az betöltődött de a Charton sajnos nem látszanak az Indik. (Az MT4-et a C:\Terminálok Mappába telepítettem Win8 ill. Win-10 alatt.)

    Két másik Gépen is kipróbáltam, ott nagyjából működik a dolog. Mi lehet a bibi Szerinted?

    Előre is köszi!

    üdv.: Gábor

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Első olvasatra eléggé x-akta szaga van. Ha más indikátort raksz a Rendszermappa\MQL4\Indicators mappába akkor az látszik?

    Gabor01414
    Tag
    Bejegyzések száma: 3

    Mindegyik látszik csak ez az egy nem.

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Dobd át a radu@radu.hu -ra, megnézem – lehet hogy maga az indikátor szar, vagy sérült a fájl.

    Gabor01414
    Tag
    Bejegyzések száma: 3

    Oks, és köszi!

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Az e-mailben történt egyeztetés verdiktje: a probléma megoldása az volt, hogy az ékezetes betűket (leginkább az ő betűt) ki kellett szedni a fájlnévből.

    Az érintett rendszer magyar nyelvű Windows volt.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 15
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.