Forex programozás Fórum Kérdések a pontos adatokkal kapcsolatban Forex Tester 2 floating spread

Címkézve: 

11 bejegyzés megtekintése - 1-11 / 11
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hattori Hanzo
    Tag
    Bejegyzések száma: 5

    Szia Radu!

    Forex Tester 2-ben szeretnék floating azaz változó, „valós” spread-es adatokon tesztelni, M1 esetleg kisebb idősíkon (M1 már jó). A Forex Tester-nél azt mondják, floating spread-es tesztet csak akkor tudok végezni, ha előfizetek náluk adatszolgáltatásra, és majd ők adnak ehhez megfelelő adatot. Ugyanakkor azt is mondják, hogy ha előfizetek, az adataikkal offline is tudok majd tesztelni, azaz nem kell, hogy folyamatosan internetre kapcsolódjak. Mondanom sem kell, hogy nem szeretnék előfizetni, mivel az adatok akár ingyen is rendelkezésre állhatnak. Pl. ha letöltöm a Dukascopy-tól az ASK és BID M1 értékeket, majd egy táblázatba szerkesztem, elvben abban minden információ megtalálható, ami a lebegő spread-hez kell.

    Abból, hogy offline is lehetne tesztelni, én azt veszem ki, hogy az előfizetéses floating spread-es adatok HDD-re lennének mentve. Következésképpen egy bizonyos helyen, egy bizonyos struktúrában volnának a gépen tárolva. Ha pedig így van, akkor ezt az adatfolyamot elő is lehet állítani, és meg lehet etetni a teszterrel, „be lehet csapni” magyarán. Oda jutok, hogy valójában nem kell az adatokra előfizetni.

    Annyit kellene hozzá tudni, milyen alkönyvtárban, és pontosan milyen formátumban kell a lebegő spread-es adatoknak rendelkezésre állni. Gondoltam megkérdezlek, hátha tudsz ebben segíteni, ha van róla információd.

    Köszi előre is!

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Adatokat biztosan lehet a Forex Testerbe importálni, emlékeim szerint van erre egy külön panel. Nem foglalkoztam vele annyira mélyen, hogy tudjam: a beimportált adatok alkalmasak-e a változó spreades környezet kialakításához.

    Javaslom, hogy importálj be adatokat (Tickstory Lite-tal tudsz exportálni pl. CSV formátumban is), és próbáld ki!

    Hattori Hanzo
    Tag
    Bejegyzések száma: 5

    Ezzel kezdtem. Alapértelmezésben persze nem megy. Az OANDA tick adat formátumát tudod esetleg, hogy milyen? Találtam egy konverter szoftvert, ami az OANDA-tól exportált adatokra elvileg működik. Átalakítja FT2 által már értelmezhető adat formátumra.

    Tehát ezt szeretném: Dukascopy tick adatok -> átalakítás OANDA tick adat formátumára -> konvertáló szoftverrel átalakítás a FT2 formátumára

    Ehhez kellene, hogy az OANDA-tól milyen formátumban tölthetők le a tick adatok.
    Pl.:
    Date,Time,Ask,Bid
    09/04/2013,14:09:32,1.30431,1.30445

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Nem vagyok benne biztos, hogy nem fizetős módban tudsz változó spreaddel backtesztelni. Az FT2 importálással kapcsolatban csak ezt a leírást találtam, itt nincs szó spreadről, csak gyertyaadatok importálásáról.

    Az OANDA formátumát nem ismerem, de ez igazából abból a szempontból mindegy, hogy azt a tényt kellene először tisztáznod: lehet-e floating spreaddel saját adatokat betölteni és tesztelni FT2-ben akkor, ha nem fizetsz elő.

    Véleményem szerint egyébként a kb. 20 dollár / hó költség nem olyan eget rengető, hogy ne lenne érdemes 1-2 hónapra beleinvesztálni. Ezért gyakorlatilag pár kattintással megoldod azt, amivel most elmegy egy csomó idő.

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Megkaptam a hivatalos választ a ForexTestertől. A lényeg az, hogy egyáltalán nem tudsz importált tick adaton backtesztelni a jelenlegi FT2 verzióban. Ha viszont egy hónapra előfizetsz és letöltöd az adatokat tőlük, akkor az előfizetés felbontása után is képes leszel az addig letöltött adatokkal tesztelni.

    Ennek fényében érdemes mérlegelned, hogy kifizeted-e azt a pár ezer forintot.

    Itt a válasz:

    Tick data can’t be imported from a file in current Forex Tester version.
    So the only way to have a floating spread is to subscribe on VIP Data Service, for example on minimal period (1 month), download tick data and then use them during testing.

    Please let us know if you or your clients have any further questions, we are always ready to help.

    Hattori Hanzo
    Tag
    Bejegyzések száma: 5

    Szia Radu!

    Köszi szépen hogy megkérdezted. Ezen a körön túl vagyok velük, nekem is ezt írták. :) Napersze. Ha viszont megnézed a fórumuk, csináltak konvertert az OANDA-tól letölthető adatokhoz. A konvertert még most is le lehet szedni. Többen szóvá tették ugyanis, hogy csak a saját (előfizetés útján hozzáférhető) adataikkal engednek tick adatokon tesztelni. A konvertert még nem tudtam kipróbálni, de elvben átalakítja az OANDA-tól letöltött tick adatokat olyan formátumra, amit az FT2 elfogad. A konvertált tick adatokat a \data\Ticks könyvtárába kell bemásolni.

    Itt a topic és benne az OANDA-s konverterek is:
    http://forextester.com/forum/viewtopic.php?t=387

    Most nem csak az a pár ezer forint a probléma, de én speciel nem tört FT2-vel nyomulok, hanem megvettem, csak mert korrekt akartam feléjük lenni. Ehhez képest felháborítónak találom, hogy így korlátozzák a szoftver használatát, hogy még az adatokhoz való hozzáférést is pluszban kifizessem nekik.

    A kérdésre visszatérve az kellene, hogy az OANDA-tól milyen formátumban lehet leszedni a tick adatokat. Az OANDA 1000 USD számlaegyenleghez köti az adatok letölthetőségét, amit semmi kedvem betolni nekik, mivel nem kellenek az adataik, csak a formátum, hogy olyanra alakíthassam a Dukascopy-tól töltött (ingyenes) adatokat.

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Értelek. A fórumban az OANDA formátuma kapcsán ezt írja valaki:

    01/01/04 07:43:00,1.258700,1.259700

    Tehát szerintem időbélyeg a fenti formátum alapján, vessző Bid ár, vessző Ask ár.

    Hattori Hanzo
    Tag
    Bejegyzések száma: 5

    Köszi Radu.

    Az nem gond, hogy az időbélyeg csak másodpercre pontos? Valószínű, hogy több tick van, mint másodpercenként egy. Pl. a DukasCopy jóval többet ad. Lehet, hogy az OANDA másodpercenként max. 1 ticket rögzít? Elsőre nem tűnik ésszerűnek.

    Fogalmilag hogy valami „tick pontos”, azt jelenti hogy minden tick rögzítve van, avval tudok dolgozni, vagy csak néha „mintavételez” a bróker és azt adja? Pontos szimulációhoz előbbi kellene, mert egy-két tick alatt is lehet olyan spread nyúlás, ami kivesz. Ezért nem értelmes számomra, hogy csak másodperc pontosságú az OANDA timestamp-je.

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Jól mondod, árfolyamváltozásból egy másodpercen belül is lehet több. A Dukascopy esetén ez teljesül is.

    Azt nem tudom, hogy az OANDA esetében ez hogy van. Kérdezd meg őket e-mailben!

    Hattori Hanzo
    Tag
    Bejegyzések száma: 5

    Ezt küldték, ha még valakit esetleg érdekel:

    {„tick”:{„instrument”:”EUR_USD”,”time”:”2015-10-16T21:44:37.738865Z”,”bid”:1.13395,”ask”:1.13545}}

    Jelezték, hogy már nem érhető el az adat letöltés.

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Köszi, hogy megosztottad!

11 bejegyzés megtekintése - 1-11 / 11
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.