Forex programozás Fórum Kérdések a pontos adatokkal kapcsolatban Dukascopy adatok 2012 január után

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 15
  • Szerző
    Bejegyzés
  • portosz1
    Tag
    Bejegyzések száma: 8

    Van egy kis gond: Nekem a download_dukascopy_data.php csak 2012 Jan végéig tölti le az adatokat. Lehet, hogy a dukascopy újabbakat már nem ad ki? Valakinek letölt ennél újabb múltbéli adatot?

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Ez jogos, köszi az észrevételt.

    Ezen a címen sikeresen le tudtam tölteni márciusi tick adatokat. Először egy flash alapú valamibe tölti le a gépedre (ideiglenesen), aztán a legvégén lehet Save As -zel menteni.

    portosz1
    Tag
    Bejegyzések száma: 8

    Ez rendben, de ezeket az adatokat milyen programmal lehet átkonvertálni, hogy az Mt4-be importálható legyen?
    Tudsz linket küldeni?

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Szerintem a JForex2FXT-vel próbáld meg először. Ha esetleg nem eszi meg a dátumformátumot, akkor a java alapú JForex platformon keresztül is le tudod tölteni az adatokat, azt már biztosan megeszi a JForex2FXT.

    Ezt az egyértelműsítő, összesítő lapot olvasd el a témában.

    portosz1
    Tag
    Bejegyzések száma: 8

    Nem lehetett importálni a dukascopy oldalról letöltött csv fájlt a formátum miatt.
    Nyitottam egy jforex demo számlát és exportáltam csv-t YYYY:MM:DD formátummal, ezt már jó lett.

    Viszont nem tudom használni a backteszthez.
    A következőket csináltam import után:
    1. a .hst fájlokat bemásoltam a history\default\ mappába (ezt használom)
    2. az .fxt fájlt bemásoltam ide: tester\history\
    3. Újraindítottam az MT4-et.
    Hibaüzenet: A backtestet nem indítja el, a naplóban a következő hibaüzenet jelenik meg:
    2012.03.17 10:17:25 TestGenerator: internal error because the file not opened

    Az Mt4 build 416-os. Lehet, hogy ezzel van a probléma?

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Igen, valószínűleg a 416-os build a probléma. 409-ig biztosan működik a birt’s patch. Próbáld meg 416-osnál régebbi MT4-gyel.

    portosz1
    Tag
    Bejegyzések száma: 8

    most próbáltam 409-essel, nem működik :-(
    Hogy kell a Birt’s patch-t pontosan használni? Lehet, hogy ott rontottam el.

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Le van írva a cikkekben. Rárakod a chartra, és leokézod. DLL importot engedélyezd!

    portosz1
    Tag
    Bejegyzések száma: 8

    Ha így csinálom, akkor a teszterben lévő START gombra kattintva kilép az MT4-ből.
    Már töltöttem le 409-hez való loadert is, semmi változás. Egyszerűen az FXT fájl nem tetszik neki valamiért, nem tudja beolvasni. Jó lenne egy frissített leírás a megfelelő fájlok letölthetőségével.
    Neked egyébként működik ez a jforex-es megoldás? Mert nekem már a fél napom ráment és nem tudok elérni eredményt.

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    De maga a terminál is 409-es build? Azzal mennie kell.
    Nekem anno működött a JForexes megoldás, ámbár én mindig is a php-s letöltögetős módszert alkalmaztam. Milyen operációs rendszeren próbálkozol? Optimalizáció nincs véletlen bepipálva?

    A fájlokkal semmi gond nincs, működnek azok rendesen. Egyedül a 416-os kapcsán nincs frissítés.

    Mivel ez gyakorlatilag egy kész rendszer patkolása, mindig lesznek vele ilyesmi problémák.

    portosz1
    Tag
    Bejegyzések száma: 8

    A terminál is 409-es
    Az oprendszer win2000 szerver (Vps-en van). Az optimalizáció nincs bepipálva.
    Küldtem egy mailt, esetleg átküldenél nekem egy működő Mt4-et becsomagolva?

    portosz1
    Tag
    Bejegyzések száma: 8

    A levél visszajött. Ha át tudnád küldeni arra a honlapra regisztrált e-mail címemre, megköszönném.

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Nem kaptam levelet tőled idáig.

    Közben észrevettem, hogy van frissebb birt’s patch, ezt feltettem erre az oldalra is. Ezzel nem szabad elszállnia már, és működni fog remélhetőleg.

    Milyen e-mail címre küldtél nekem levelet?

    portosz1
    Tag
    Bejegyzések száma: 8

    Na úgy néz ki, hogy most jó lesz az új birt’s patch használatával. Köszi a helpet! :-)

    Radulovic Attila
    Tag
    Bejegyzések száma: 653

    Frissítettem a letöltéseket, így már a 2012 január utáni adatok is hozzáférhetőek php szkripteken keresztül.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 15
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.